3. Kadın Akademisinin Son Dersine Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Konuk Oldu
8.6.2022

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ilk dersine başlayan 3. Kadın Akademisi, aralıksız olarak her hafta derslerine devam ederek toplam 12 hafta boyunca kadın ve ailenin güçlendirilmesine katkı sağlayacak içeriği ile katılımcılarının gelişimine katkıda bulundu. 12 hafta boyunca merkez müdürümüz Prof. Dr. Nur Çetin’in ve konuk öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen derslerin moderatörlüğünü Doç. Dr. Emine Şener yürütmüştür. Son haftanın konuğu olan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Kömürcüoğlu kadın ve aileye yönelik devlet desteklerini ve kurumun hizmetlerinin neler olduğunu ve içerikleri katılımcılarla paylaşmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün temel faaliyet alanları (Çocuk bakım evleri, yaşlı bakım evleri, ŞÖNİM, şehit ve gazi yakınları, özel bakım) ve bu alanların hizmetlerinden vatandaşların yararlanma şekil ve koşullarını aktaran İl Müdürü Abdullah Kömürcüoğlu birbirinden farklı ve özellikli alanlarla topluma hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ve devletin kadınlara, özellikle kadınları şiddetten koruma konusunda verdiği desteği hakkında detaylı bilgi veren İl Müdürü Abdullah Kömürcüoğlu, kadınların bu durumlarda nereye başvurabileceklerini ve ne gibi yardım talep edebileceklerini anlattı.

Katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen dersin sonunda merkez Müdürümüz Prof. Dr. Nur Çetin, İl Müdürü Abdullah Kömürcüoğlu’na gerek katılımı ve paylaştığı bilgiler gerekse Merkezimiz ile sürdükleri uyum ve iş birliğinden dolayı teşekkür etti.

Manşet Haberler