Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Nur ÇETİN Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen “Akademi Buluşmaları I: Kadın” adlı programa katıldı
5.7.2022

Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Nur ÇETİN, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya YANIK’ın teşrifleriyle gerçekleşen  “Akademi Buluşmaları I: Kadın” adlı programa katıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, alanında uzman akademisyenlerle istişare mekanizmasını geliştirmek amacıyla düzenlenen "Akademi Buluşmaları" programının ilki kadın temasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, Akademi Buluşmaları adı altında gerçekleştirdikleri bir dizi etkinlikle bakanlığın görev alanlarında çalışan öğretim görevlileri, akademisyenler ve bilim insanlarıyla buluşacaklarını söyledi.

Bakan Derya Yanık, Sivil Toplum Buluşmalarında olduğu gibi akademi buluşmalarında da ilk adımı kadın sorunları çalışmalarıyla araştırma ve uygulama merkezleri yöneticileriyle birlikte atmayı özellikle tercih ettiklerini kaydetti.

Prof. Dr. Nur Çetin konuşmasında Sayın Bakan’ın önderliğinde düzenlenen bu toplantıyı önemli bulduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti. Kadınların toplumsal hayatta varlığı ve temsili ile toplumun çekirdeği olan ailenin merkezinde bulunan kadınlarımızın bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi konularına dikkat çeken Prof. Dr. Nur Çetin, kadının eğitilmesi ve güçlendirilmesi konusunda Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan çalışmaları anlattı.

Faydalı sonuçları olacağına yürekten inandığının altını çizen Bakan Yanık, “Sizler konunun hem akademik anlamında hem uygulama anlamında yıllardır kadın çalışmaları noktasında emek veren arkadaşlarımız olarak buradan çok önemli sonuçlar çıkacağına inanıyorum. Hem teorik hem pratik anlamda Bakanlığımızın çalışmalarına ışık tutacak. Bizim bu anlamda yoğun bir birikimimiz var. Bu birikimin sahada da kullanılması, sizlerin de bir anlamda bilgisine sunulmasının çok verimli olduğuna inanıyorum” dedi.