MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE KIRŞEHİR VALİSİ SAYIN İBRAHİM AKIN’A KADIN VE AİLE KİTABIMIZ TAKDİM EDİLDİ
19.11.2021

Merkezimiz Yönetim Kurulu üyeleri ve Üniversitemiz öğretim üyelerinin katkılarıyla hazırlanan, editörlüğü Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Nur Çetin ve Merkez Müdür Yardımcımız Doç. Dr. Emine Şener tarafından yapılan “Kadın ve Aile” adlı kitap, Merkezimiz yayını olarak 16 Kasım 2021 tarihinde Kırşehir Valisi Sayın İbrahim Akın’a takdim edildi. Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Nur Çetin, takdim esnasında Kadın ve Aile kitabının amaç ve içeriği hakkında verdiği bilgilere ek olarak kitaba ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Bu eser, Üniversitemizin her biri alanında uzman hocalarından oluşan, iş birliği ve uyum içinde çalışan güçlü bir ekiple, milli ve dini değerler odağında kaleme alınmıştır. Kadın ve aileyi ilgilendiren tüm konuları bir eser içinde ele alma özelliğine sahip olan kitabın sunuş yazısı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Hocamız tarafından yazılmıştır, ayrıca kadın ve aileye ilişkin önemli bir kaynak olma özelliği taşımaktadır.”

Sayın Valimiz, bugünde kadın ve aile meselelerinin çok güncel ve hassas olduğunu belirterek, her zaman kadının eğitilmesi ve güçlendirilmesi, ailenin sağlamlaştırılması ve devamlılığı için çok çaba sarf ettiklerini ifade etti. Bu konularda başta Üniversitemiz olmak üzere tüm kurumların koordineli olarak işbirliği içinde çalışması gerektiğini vurguladılar ve eserimizin bu konuda bir boşluğu doldurduğunu ve toplumun çekirdeği olan ailenin huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacağına inandığına  ifade ettiler.

Kadın ve Aile kitabına yakın ilgi gösteren Sayın Valimiz İbrahim Akın’a destek ve ilgilerinden dolayı tüm yazarlarımız ve Müdürlüğümüz adına teşekkürlerimizi sunarız.