4. Kadın Akademisi Tüm Hızıyla Eğitimlerine Devam Ediyor
15.11.2022

Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ve bu dönem dördüncüsü gerçekleştirilen Kadın Akademisi 14 Kasım 2022 Pazartesi tarihi itibariyle ikinci dersini gerçekleştirmiştir.

Merkez Müdürü Prof. Dr. Nur ÇETİN’in öncülüğü ile kadının eğitilmesine, bilgi birikiminin artırılmasına, geliştirilmesine ve kendi gücünün farkına varmasına yönelik sosyal sorumluluk projesi olan Kadın Akademisi’nin bu haftaki konusu “Türk Kültür ve Devlet Geleneğinde Kadın” başlığı altında işlenmiştir.

Katılımcılara ilk hafta farklı toplumlarında kadının rolünü anlatan Prof. Dr. Nur ÇETİN katılımcılara ikinci hafta konuşmalarında farklı toplumlar ile Türk toplumunda kadına bakış açısını ve değerlendirmelerini karşılaştırabilme fırsatını sunmuşlardır. Prof. Dr. Nur ÇETİN, vermiş olduğu bu haftaki eğitimde eski Türk topluluklarında ve Osmanlı Dönemindeki kadınları detaylı olarak anlatmışlardır.  

4. Kadın Akademisi eğitimi Üniversite ve şehir halkını bir araya getiren ve toplum yararına olan çok önemli bir projedir ve yoğun ilgi görmektedir. Eğitim sonunda Kızılay yardımlarından ve Kırşehir’de Kızılay Kadın gönüllüğünden bahseden Merkez Müdürü Prof. Dr. Nur ÇETİN, büyük ilgi topladılar ve gelen yoğun soruları cevapladılar