4. Kadın Akademisi Yoğun Talep Üzerine Eğitimlerine Başladı
8.11.2022

                                          4. KADIN AKADEMİSİ YOĞUN TALEP ÜZERİNE EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin geleneksel hale getirmiş olduğu 4. Kadın Akademisi yeni dönem eğitimlerine başladı. Yurt içi ve yurt dışından büyük beğeni toplayarak yoğun talep alan Kadın Akademisi, kadın sorunu olarak adlandırılan birçok sorunun gerçekte toplumun sorunu olduğu inancıyla toplumun her kesimine ulaşabilmek amacıyla, yeni dönem de Kırşehir’de yaşayan kadın ve ailelere yönelik eğitimlerine başlamıştır.

Kadın Akademisi’nin ilk açılış eğitimini Merkez Müdürü Sayın Prof. Dr. Nur ÇETİN hocamız vermişlerdir. 7 Kasım 2022 tarihinde Cacabey Kampüsü Teknik Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleşen programın başında Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Merkezi ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Nur ÇETİN Kadın Akademisi eğitimlerinin tarihlerinin izlencesini titizlikle çizerek süreç hakkında açıklamalarda bulunmuşlardır.

130’dan fazla kursiyerin katılımıyla başlayan ve ilk dersini gerçekleştiren Kadın Akademisi, 7 Kasım 2022-2 Ocak 2023 tarihleri arasında 2 ay boyunca eğitimlerine devam edecektir.

Tarihsel Süreçte Kadın ve Aile” konulu eğitiminde Prof. Dr. Nur ÇETİN, tarihsel süreç içerinde farklı toplumlardaki kadının rolüne değinerek, Anadolu coğrafyasındaki kadının yeri üzerinde önemle durmuştur. Eğitim sonunda katılımcıların sorularını büyük bir ilgi ile yanıtlayan Merkez Müdürü Prof. Dr. Nur ÇETİN, herkese katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletmiş ve Eğitim Programının ardından ailenin içinde kadının önemine çok daha farklı bir gözle bakabileceklerine işaret etmiştir. Üniversite-toplum etkileşiminin yoğun olarak yaşanması planlanan 9 haftalık süreç sonunda katılımcılara, mezuniyet töreni yapılarak Üniversitemiz onaylı katılım belgesi verileceği vurgulanarak ilk ders yoğun katılım ile tamamlanmıştır.