Kadın Akademisi'nde Aile İçi İletişim Konuşuldu.
2.6.2021

25 Mayıs 2021 tarihinde, programındaki tüm etkinlikleri tamamlayan Kadın Akademisi, süreç değerlendirme sınavı öncesinde katılımcılarını Aile İçi İletişim “Bir Yastıkta Huzur” adlı kitabın yazarı aynı zamanda üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Yaman ile buluşturdu. Akademinin bu son etkinliği, 31 Mayıs 2021’de Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Nur Çetin’in açılış konuşmaları ile başladı. Programın moderatörlüğünü ise Doç. Dr. Emine Şener yaptı. Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Nur Çetin programın açılışında, aile olgusunun hayatımızdaki yeri ve önemini, evliliği İslam dini ve Hz. Peygamber’in bu konudaki görüşlerine atıfta bulunarak açıkladı.

Katılımcılar tarafından daha önce temin edilen ve okunan Aile İçi İletişim “Bir Yastıkta Huzur” adlı kitabın yazarı Prof. Dr. Ertuğrul Yaman programda, duru ve akıcı bir şekilde; aile yuvasının sağlam temeller üzerine kurulması, aile içi iletişimin istenilen yönde yürütülmesi, ailede değerlerin yaşanması, aktarılması ve kazandırılması, aile içindeki muhtemel sorun ve krizlerin çözümlenmesi gibi konularda bilgi, deneyim ve çözüm önerileri üzerine konuştu. Evlenecek gençlere, evlilik öncesinde bilgilendirmeler de içeren programda; evli olan çiftlere ise mutlu ve huzurlu bir evlilik sürecinin kilometre taşları teker teker özetlendi.

Prof. Dr. Ertuğrul Yaman: “Sağlam aile güçlü toplum demektir. Sorunlar ve sıkıntılar ise, hayatın doğal parçalarıdır. Aile sağlam, huzurlu ve dayanışma içinde olursa, sorunlar o aile için bir engel değil, doğal bir duruma dönüşür. Yeter ki birbirimizi sevelim ve birbirimizin kıymetini bilelim!” diyerek sözlerini tamamladı.